PHİBROWS MICROBLADING KAŞ KONTÜR

NEDEN KALICI MAKYAJ PHİBROWS KAŞ TASARIMI ?

Her kadın bakımlı görünmek ister her sabah kalktgınızda her daim makyajınız ve bakımınız sürekli var oldugunu düşünürsek  bakımlı görünmek inanılmaz kurtarıcı bir durumdur. Son yılların yükselen trendi olan kalıcı makyaj uygulamaları kadınlar tarafından yüksek rağbet görmeye devam ediyor. Makyajda ilk kaşlar boyanır ve makyajın bütünlügünü sağlar. Daha öncede Göz makyajı ruj, rimel, gibi kullanımlar makyajı tamamlarken şuan  kaşlarımız boyamadan nerdeyse kimse dışarı çıkmıyor. Bu durum kişileri oldukca hem zamanını hemde yanlış boyamadan kaynaklı gözlerde yanlış ifadeyle bakmasını olumsuz yönde etkiliyor.Yoğun tempolu iş hayatı, gündelik koşturmaca ve yoğunluktan makyaj yapmaya zamanımız kalmayabiliyor. Gündelik hayatında böyle bir zaman sıkıntısı yaşayan, aynı zamanda da bakımlı görünmek isteyen kadınların yardımına kalıcı makyaj uygulamaları yetişiyor. Kalıcı makyaj için en çok bilinen ve tercih edilen, en modern tekniklerden biri de Phirbows Microblanding tekniğidir.

PHİBROWS Microblading Nedir?

Phibrows Microblading, el metodu ile yapılan cihaz kullanılmayan  derinin en üst katmanına yapılan yarı kalıcı kaş çizimi yeteneğidir. Kaşların biçimi, altın orana (phi 1.618) ve yüz morfolojisine göre hesaplanır. Kendi kıllarınız kadar ve ince kıllardır. Boyalar su bazlı olup tek kullanımlık iğnelerle stril ortamda çalışılmasık gerek bir yöntemdir. Phirbows Microblanding kalıcı kaş tekniği bir Japon tekniğidir. Microblanding kalıcı makyaj tekniğinin diğer kalıcı makyaj tekniklerinden en belirgin ayırt edici özelliği doğal görünüm sunmasıdır.

Microblanding tekniğinin manuel olarak yapılması da büyük bir fark yaratmaktadır. Diğer kalıcı makyaj tekniklerinden farklı iğneler kullanılarak uygulanan microblanding doğal bir görünüme kavuşmanızı sağlıyor. Microblandig kaş  uygulaması ince çoklu iğnelerle derinin en üst katmanı olan     ( epidermis ) tabakasına kendi kıl yönüne doğru ince bir kılefekti yapılmaktadır.Kendi kılınızdan ayırt edemeceginiz doğallıkta olmaktadır. Microblanding kıl tekniğinin istenilen sekilde uygulana bilinir kalın, ince, seyrek, acık kıl koyu kıllar yapıla bilmesi mümkün.

Microblading işlem öncesi uygulama alanına lokal krem uygulanır, bu sayade herhangi bir acı hissetmezsiniz.

İşlem süresi; 60 dk dır.

Kalıcılık süresi 6 ay ile 24 ay arasıdr. ( bu süre kişinin cilt yapısına, bağlıdır)

Microblading kaş tasarımı yapılmadan önce kişinin yüz hatlarına uyugun altın oran yöntemi ile yüzün ölçümleri alınarak kaş tasarımı belirlenir, yüz hatalarınıza yakışacak tasarım belirlendikten sonra işleme başlamadan önce modeli önceden görmeniz mümkün. Sizinle onayınız alındıktan sonra çalışmaya başlanılır. işlemden 1 ay sonra kontrol yapılması önerilir.
Microblading kalıcı makyaj sonrası yapılması gereken bakım .                                                   

Microblading kaş sonrası bakım                                                                                                               

Microblading kalıcı makyaj sonrası 3 gün su dokunulmamalıdır. Microblading kaş sonrası banyo yapılabilinir tek yapmanız gereken bölgeye su değmemelidir . Kalıcı makyaj uygulanan alana 3 gün boyunca size verilen krem sürülmelidir. kalıcı makyaj yapılan alanda 1 ay sonra yapıldıgı halinden %30 daha acık renk olucaktır bu noktada bakım oldukça önemlidir. Kıl tekniği ile kaş kontür sonrası kabuklanma olabilir ve kabukları soymamanız  gerekir aksi takdirde kalıcılık süresini etkiler, microblading kaş sonrası bakım dikkat edildiginde kalıcılıksüresini atıra bilirsiniz

Microblading kaş sonrası bir ay sonra kontrol ücretsiz olarak yapılmaktadır. 

Microblading kalıcı makyaj kaş tasarımı kalıcılık süresi;

Bu durum aslında net birşey söylemek çok doğru değildir, kalıcılık süresi bir çok durum sebeptir, ortalama bir  süre vericek olursak en az 6 ay en fazla 2 yıl kullanım sağlayacaktır. Microblading kalıcı makyaj kaş tasarımı kişiden kişiye değişmektedir bu kişinin cilt yapısana (yağlı, gözenekli, esnek cilt ) bağlı değişecektir. Çok yağlı ciltte cildin yağ katmanı kustukca kaş tasarımında da solukluk oluşacaktır. Ciltteki elastikiyet kaybı varsa  çalışmak oldukça zordur profesyonellik isteyen deri katmanıdır  burda cilde boyayı çok ince efektle yapması gerekeceçtir aksi takdirde boyada dağalma yada deride yırtıklar faca görünümünde izlere sebep verecektir. İşlemin önemini dikkatli titiz ve uzman ellerde olması çok önemilidir.

Kalıcı makyaj zararlımıdır ; Uzman ellerde olmadıgınız takdirde kesinlikle zararları ile karşılaşmak mümkün gün içerisinde neredeyse günde 10 tane hatalı kaşla karşılaşıyoruz. Kalıcı makyaj zararları  kaşımıza bir forma vermek için yaptıgımız çalışmayı çok uzun kuyruk çalışıldıgında göz kapaklarınız aşaya doğru düşecektir yada çok birleşik yapıldıgında oldugunuzdan sert göstericektir ve bu da sizi mutsuz bir görünüm verecektir. Microblading uygulaması yapıldıgında en üst katmana epidermis tabakasına uygulanmalıdır. çok basınçla derinin en üst  katmanı epidermis tabakası yerine 2. katmana dermise uygulandığında dövme çalışması gurubuna girer biz bu çalışmayı asla önermiyoruz. Zamanla  piğmetlerde  renk degişikli oluşacaktır buda kaşlarınızın mavi yada kırmızı bir ifade almasına sebep verir, kullanılan boyanın kalitesi oldukça önelidir,  yada çok fazla basınçtan kaynaklı skrarlı doku oluştura bilinir.

Kıl tekniği ile kaş kontürü yaptıranlar doğru bir uzman seçemedikleri takdirde çok mutsuz olabilirler  Microblading kalıcı makyaj dikkat ve özen profesyonellik isteyen çok önemli bir uygulamadır. 

Kalıcı Kaş Makyajı Kimlere Kimlere uygulanmaz?

 • Hamile ve emzirme döneminde olan kişiler
 • Açık yaraları olanlar (keloid) üzerine
 • Mantar ve benzeri hastalıkları olanlar
 • 18 yaş altındakiler
 • Boyaya alerjisi olanlar
 • Kanama, pıhtılaşma bozukluğu olan kişiler
 • Epilepsi ve diyabet hastalığı olan kişiler
 • Anemi, hepatit ve hemofili problemi olan kişiler
 • Regl periyottan 3 gün önce ve 3 gün sonra
 • Dudak bölgesinde aktif uçuk olduğu zamanlarda,
 • Cilt lezyonları üzerine (egzama, siğil ve mantar) bu rahastsızlıklarda olan kişiler özellikle kalıcı makyaj micropigmantasyon, microblading yaptırmamalıdır. 

Kalıcı Kaş Makyajı Kimlere Kimlere uygulanır?

 • Kaşları seyrak olan kişiler
 • Kaşları var ama şekil bozuklugu form eksikliği olan kişiler
 • Kemoterapi ve radyoterapi tedavi görmüş ve kaşaları dökülmüş kişiler
 • Alopesi ( saç kıran )
 • Kaşlarını kalınlaştırmak sıklaştırmak isteyenler
 • Daha dinamik bir etkisi sağlamak isteyenler. Aslında kalıcıkmakyaj yaptırmak isteyen herkez yaptıra bilir.

 

Phibrows Microblading Kalıcı makyaj Altın Oran ölçümü yapılmalıdır !!! 

 

Microblading kas ne demek Neden tercih etmeliyim ? 

Kadınların belki de yüzünde en çok dikkat ettiği ve önemsediği alanlardan biri de kaşlardır. Bu kadar önemsemekte pek de haksız sayılmazlar aslında. Kaşların yapısı ve şekli tüm yüz ifademizi değiştirebiliyor. Bazen kaşlarımız istediğimiz şekilde olmayabilir. Fazla seyrekleşme, yaş almadan dolayı, yanlış alımda dolayı veya farklı sebeplerden dolayı kaşların dökülmesi, genetik olarak seyrek veya fazla açık renkli kaşlar sizi tatmin etmeyebilir. Neyse ki artık bu sorunun çok kolay bir çözümü var. Kaşlarınızı boyamakla uğraşmanıza, zaman kaybetmenize gerek yok. Kaş boyama veya farklı şekillerde kaş alma sürekli tekrarlanan yöntemler olduğu için fazla zamanınızı alacaktır. Yoğun gündelik tempoda herkesin buna zamanı olmayabilir. Böyle bir zaman kaybının önüne geçmek için Phibrows microblanding uygulaması en iyi yöntemlerden biridir diyebiliriz. Kalıcı kaş makyajı ile istediğiniz kalınılıkta, incelikte, şekilde ve renkte kaşlara sahip olabilirsiniz.

Microblanding yönteminde özellikle dikkat edilen noktalardan en önemlisi kaşınızın rengine uygun boyanın seçilmesi ve yüz şeklinize uygun modelin belirlenmesidir. Hazırlık aşaması olarak bilinen bu aşamadan sonra uygulamaya geçilmektedir. Uygulama için kullanılan boyaların doğal olması çok önemlidir. Uygulama kaş üzerine ince kıl çizimleri yapılarak gerçekleştiriliyor. Bu da, kendi kaşınızdan ayırt edilemeyen gerçek ve doğal kaş görüntüsünü sağlıyor.

Microblanding tekniğinde boya tam olarak cildin derin tabakalarına işlemiyor, üst katta, epidermiste kalıyor. Bu da tekniğin yarı kalıcı olmasının esas sebeplerinden biridir. Ortalama olarak kalıcılık süresi 6 ay 2  senedir diyebiliriz. Bu kalıcılık cilt tipine göre, kullanılan boyalara göre farklılık gösterebiliyor.

 

İşlem Süreci videoyu izleyerek aşama aşama görüntüleye bilirsiniz.

Müşteri Yorumlarımız.


  1 Yorum

  • Yasemin

   3 Mart 2021

   Öncelikle tavsiye üzerine Gül hanımın merkezine ulaştım ve kaşlarımı yaptırdım çok memnun kaldım üzerinden 2 yıl geçmiş olmasına rağmen kaşlarımda ne bir renk bozulması ne de bir silinme söz konusu olmadı.

  Görüşünü Paylaş