LONG – TİME – LİNER MİCROPİGMENTASYON KAŞ KONTÜR

LONG – TİME -LİNER ( Micropigmantasyon ) Nedir ?

Long Time Liner Micropigmentasyon kalıcı makyaj uygulamalarında kullanılan en bilindik yöntemlerden biridir. Yaklaşık olarak 25 yıl önce Almanya’nın Münih kentinde geliştirililen bu yöntem doktorlar, kozmetologlar, makyaj sanatçıları ve güzellik uzmanlarından oluşan bir ekiple hazırlanmıştır. Yarı kalıcı makyaj tekniği olarak bilinen bu teknik, güvenli şekilde micropigmentasyon yöntemi ile sorunsuz sonuçlar almayı hedeflemiştir. Genel olarak özetleyecek olursak, long time liner micropigmentasyon ucunda iğneler olan medical bir makine ile yapılmaktadır. Cihaza doğal ve cilde hiçbir zararı olmayan boyalar konularak, ucundaki iğnelerle cilt altına uygulama yapılmaktadır. Bu yöntemle yapılan kalıcı makyaj uygulamaları hem doğal bir görünüm yaratmakta, hem de zararsız ve uzun süre kalıcı olmaktadır.

Her kadın kendini bir önceki günden daha güzel görmek ister. Bazen kendi kaşlarımız, dudaklarımız zamanla deforme olduğunda ve yaşlanma belirtileri bizi rahatsız ettiğinde ufak dokunuşlarla çok büyük farklar yaratmak isteriz.

Bu artık hayal değil, gerçek. Kalıcı makyaj uygulamaları bu konuda kadınların en büyük yardımcısı. Özellikle zaman sıkıntısı olan, ama bakımlı görünmek isteyen kadınların son zamanlarda en çok başvurduğu yöntemlerden biri olarak kalıcı makyaj ön plana çıkmaktadır.

Kalıcı Makyaj Nedir? 

Kalıcı makyaj cildinize zarara vermeyecek, doğal boyaların yardımı ile cildin üst bölgesinde iğne vasıtasıyla yapılan işlemdir. Bir bakıma dövmeye benzeyen bu uygulamanın aslında dövmeden çok büyük farkları vardır. En önemli farkı ise, epidermise uygulandığı için hayatınız boyunca değil, belirli bir süre, kısa vadede kalıcı olmasıdır. Kalıcı makyaj uygulamaları göze, kaşa, dudaklara uygulanabiliyor.

Kalıcı makyaj uygulamalarında farklı teknikler kullanılmaktadır. En çok tercih edilen teknikler microblading ve micropigmentasyon olmaktadır.

Kalıcı Makyaj micro

Long Time Liner Mikro Pigmentasyon Tekniği Uygulama Alanları

Yarı kalıcı makyaj olarak bilinen long time liner mikro pigmentasyon çalışmaları farklı bölgelere uygulanmaktadır. Kalıcı kaş makyajı, kaş kontürü, kalıcı eyeliner, kalıcı dudak makyajı ve kalıcı göz makyajı bu uygulama alanlarından başlıca olanlarıdır.

Long Time Liner Kalıcı Kaş Makyajı

Yüzümüzün ifadesini, mimiklerimizi ve genel olarak görüntümüzü değiştiren, bakışlarımızı daha etkili hale getiren kaşlar, belki de yüzümüzdeki en dikkat çeken alanlardan biridir. Stres, yaşlanma veya genetik sebeplerle bazılarımızın kaşları daha seyrek veya ince olabilir. Yoğun çalışma temposu ve gündelik koşturma arasında kaş makyajı yapmaya birçoğumuzun zamanı olmamaktadır. Long time liner kalıcı kaş makyajı burada devreye girmekte ve bizi büyük bir sorundan kurtarmaktadır. Kalıcı kaş makyajı en çok tercih edilen kalıcı makyaj uygulamalarından biridir.

SIK SORULAN SORULAR?

Kalıcı Kaş Makyajı Kimlere Uygulanır? Kimlere uygulanmaz?

 Kıl tekniği ile kalıcı kaş makyajı kaşlarının şeklinden memnun olmayan herkese uygulanabilir. genel olarak kalıcı kaş makyajını; micropiğmentasyon uygulmasını

Kalın kaşlara sahip olmak isteyenler

Kaş şeklinden memnun olmayanlar

Kaşları dökülen veya seyrekleşen

Kaştaki yaraları kapatmak isteyenler

Kaş makyajına zaman harcamak istemeyenler

Yoğun çalışan veya spor yapanlar, aktif yüzen, terleme yaşayanlar daha çok tercih etmektedir.

Kalıcı kaş makyajı doğal boyalar kullanıldığı için cilde zarar vermez, herhangi kalıcı hasar bırakmaz. Buna rağmen, bazı kişilerin kalıcı kaş makyajı yaptırmaması gerekmektedir.

Kalıcı Kaş Makyajı Kimlere Kimlere uygulanmaz?

 • Hamile ve emzirme döneminde olan kişiler
 • Kemoterapi ve radyoterapi tedavi sürecinde
 • Açık yaraları olanlar (keloid) üzerine
 • Mantar ve benzeri hastalıkları olanlar
 • 18 yaş altındakiler
 • Boyaya alerjisi olanlar
 • Kanama, pıhtılaşma bozukluğu olan kişiler
 • Epilepsi ve diyabet hastalığı olan kişiler
 • Anemi, hepatit ve hemofili problemi olan kişiler
 • Regl periyottan 3 gün önce ve 3 gün sonra
 • Dudak bölgesinde aktif uçuk olduğu zamanlarda,
 • Cilt lezyonları üzerine (egzama, siğil ve mantar) bu rahastsızlıklarda olan kişiler özellikle kalıcı makyaj micropigmantasyon, microblading yaptırmamalıdır. 

 

  Görüşünü Paylaş